Šport a FitnessVodné športy

Tompson Dzhenni - hviezda svetového plávania

Plávanie - úžasný šport, ktorý každý deň prináša nové šampiónmi, ľudia s mimoriadnymi schopnosťami. Niektoré z nich budú skôr či neskôr sa stal legendou vďaka svojej početné úspechy. Jeden z týchto atlétov - Velikaya Dzhenni Beth Thompson, o živote a úspechy, z ktorých sa bude diskutovať v tomto článku.

Začiatok športovej kariéry

Budúce opakovaná šampiónom prestížneho turnaja, ktorý sa koná len raz za štyri roky - na olympijských hrách, sa narodil vo veľmi malom americkom mestečku Danvers (obyvateľov obce je asi 30 tisíc ľudí).

02.26.1973 rok - dátum narodenia atléti Thompson. Jenny detstva bol veľmi aktívny dieťa, takže rodičia si všímať energie a sklon dievčat k športu, dal ju do klubu "Sidardeyl" späť na Floride. Jennifer tam pracovala od siedmich do dvanástich rokov pod trénerom Nancy Brennan.

Keď prišlo prvý významný výsledok pre mladých Thompson? Jenny v roku 1987, získal dve medaily na panamerické hry, "zlato" na 50m kraul a "bronz" v plávaní na 100 m voľným štýlom.

Tieto úspechy boli identifikované ďalšie špecializáciu atlétov: začala súťažiť s ostatnými atlétmi pred prechádzanie a motýľ.

úspechy

Americký plavec Dzhenni Tompson počas svojej kariéry získal snáď všetky druhy medailí a titulov. Je potrebné poznamenať, že hlavné výsledky, ktoré jej priniesol mnoho olympijských medailí, športovec ukázala časť štafiet. V súťaži jednotlivcov sa získava oveľa menej.

V "športu vysokých výkonov," prvý úspech bol u 1992 olympijských hrách v Barcelone, kde relé 4 x 100 m polohová štafeta kraul a 4 x 100 m víťazstvo svojho národného tímu bol privedený Thompson. Jenny v týchto súťažiach rozlíšiť "striebro" v behu na sto metrov kraul.

O štyri roky neskôr sa podobná udalosť, ale v Atlante, športovec získal tri "zlato", a všetko, čo v relé v rôznych vzdialenostiach. Je potrebné poznamenať, že plavec po celú dobu ich kariéry vykonáva cez krátke vzdialenosti (50 až 200 m).

Olympijské hry v Sydney v roku 2000 sa stal obzvlášť úspešný Američan. Prasiatko jeho úspechy zaplnili tri zlaté medaily v relé, rovnako ako na "bronzovej" v behu na sto metrov kraul.

Posledný olympiáda, v ktorom sa podieľali J. Thompson, bol držaný v Aténach. Tam športovec dokázal vyhrať dve strieborné medaily, a opäť ako súčasť štafety.

Na rozdiel od triumfálny vystúpenie na veľkých súťažiach štyri roky, Jennifer stala 18 majster sveta 11 krát, sa jej podarilo vyhrať takzvaný "krátky kurz" a 7x - v 50-metrových bazénov.

Jedným dychom s "legiend"

Dzhenni Tompson, ktorej obraz obišiel všetky médiá po početných medailí na rôznych veľkých turnajoch, je považovaný za jeden z najviac zdobených športovcov v histórii olympijských hier. Vo svojich prasiatko dvanástich ocenenie: osem - "najvyššej úrovni", 3 "strieborné" a 1 bronzová medaila.

Novodobá história pozná najprestížnejšie turnaj vo všetkých 11 športovcov, ktorí sa stali majstrami viac ako osemkrát. Kto v počte zlatých medailí pred Thompson? Jenny v tomto čestnom zozname zaradil deviaty. Je pred takých veľkých športovcov, ako sú Maykl Felps (14 víťaz olympijských hier), slávna gymnastka Larisa Latyninová (10x majster), Paavo Nurmi (fínsky bežec, najviac s názvom športovec, 9-merať víťaza olympijských hier), plavec Mark Spitz ( rovnaký počet víťazstiev, ale menej striebornej medaily z olympijských hier), Karl Lyuis (9 zlatých medailí, 1 strieborná), lyžiar Born Deli (8 zlatých medailí), nemecký Birgit Fischer (8-krát majster) a športové gymnastka Sava Cato, ktorý sa stal najviac vyznamenaným Asian po dobu trvania olympijských hier (8 medaily).

vyhrávať spotrebiče

Dzhenni Tompson nemôže vykazovať tak dobré výsledky, bez toho aby sa teraz pracuje na technike motýľa a králikov. Bill Boomer, tréner pracuje s športovec, poodhaľuje tajomstvo, ktoré pomáhajú legendárny plavec, aby ich pohyby rýchlejší a silnejší údery.

Podľa neho je prvá vec, ktorú by ste mali venovať pozornosť - tento dych. Malo by byť súčasťou hnutia, bez porušenia rytmus, pri ktorom telo funguje. Ďalší bod - vytvorenie pulzu, ktorý umožňuje každý zdvih cestovanie na dlhé vzdialenosti. Tretí aspekt - dôraz na rukách a telom. Je to dané ich hlavné práce sa vykonávajú, a nohy len pomôcť.

Život po skončení kariéry

Dzhenni Tompson krátko po OH v Aténach skončil účinkovanie na profesionálnej úrovni. Mnoho názvom športovci stať trénermi, ale americký zvolil inú cestu. Ona v roku 2006 získala lekársky diplom a od tej doby pracoval v Bostone anestéziológ. Všestrannosť majster iste môžu obdivovať iba.

Copyright © 2018 sk.atomiyme.com. Theme powered by WordPress.