Šport a FitnessAtletický

Slávny ruský gymnasta Alexei Nemova: biografie a kariéra v športe

Alexei Nemova - gymnasta, ktorý je jedným z najznámejších ruských športovcov. Počas svojej kariéry sa stal štvornásobný olympijský víťaz, vyhral päťkrát na majstrovstvách sveta. Po odchode z tohto športu nastúpil žurnalistiku.

biografie atléta

Alexei Nemova, ktorých fotografie možno vidieť v tomto článku, sa narodil v máji 1976 v malom mestečku Barashevo v Mordovia. Čoskoro, on a jeho matka sa pohybovala v Togliatti.

V šiestich rokoch sa budúce olympijský víťaz bol v gymnastické skupiny, organizované slávny tréner Irina Shestakova. O šesť mesiacov neskôr prišiel na iný učiteľ - Pavel Denisov.

Cez dobrú koordináciu pohybov, mohol mladý Nemova nemôže pochváliť dobrú postavu, takže bol čoskoro prevedený do iného vozidla - Evgeniya Nikolka. Že bol schopný rozoznať skutočný talent Alexis.

Nemova bolo veľmi ťažké spojiť intenzívne školenie a školské práce. Vzhľadom k časté absencie a zlé študijné výsledky, bol nútený zmeniť niektoré stredné školy.

Športové kariéra

Prvýkrát na Nemova začalo hovoriť v roku 1989, kedy sa 13-ročná gymnastka drvivo zvíťazil v šampionáte mládeže ZSSR. Od tej doby, Alex sa stal pravidelným účastníkom mnohých medzinárodných súťaží, kde získal niekoľkokrát, a to nielen v jednotlivých akciách, ale aj v celkovej klasifikácii.

Svetový pohár 94 Dortmund gymnasta získal zlatú medailu v súťaži družstiev, ao rok neskôr Alexander Nemova vyhral klenbu na majstrovstvách sveta v Sabae.

Na olympijských hrách v Atlante, pretekár prešiel do stavu jedného z favoritov súťaže, ktoré boli čakajúcich len na medailí. A dúfa, tréneri a fanúšikovia sa splní viac než plná. Alexei Nemova v Atlante dokázal vyhrať šesť medailí, ktorý zahŕňal dve zlata - v súťaži družstiev a klenbou.

Úspešne pôsobiaca mezholimpiysky obdobie, ruský gymnasta išiel do Sydney nesporný obľúbené. A potvrdil svoje postavenie brilantne, opäť stáva dvojnásobný olympijský víťaz - v all-around a v cvičeniach na brvno. Okrem zlatých medailí v Sidney Aleksey vyhral ďalšie striebornú a tri bronzové.

Nemova reč u 2004 olympijských hrách v Aténach, bol si pamätal predovšetkým škandál. Po prejave, ruský na bare, kde vystupoval veľmi zložité prvky, rozhodca dať príliš nízke hodnotenie. Fanúšikovia v publiku boli veľmi nahnevaný, protestovali s hlasným sykotom a rev tak dlho, ako Alexey Nemova osobne vyšiel k nim a požiadal o pokoj.

V dôsledku tohto škandálu gymnastka mierne zvýšil priemerný rating, ale stále zostala bez medaily. Aj po tejto udalosti došlo k niektorým zmenám v systéme gymnastické predstavenie hodnotenia sudcov.