Šport a FitnessFutbal

Trochu Wales - to je veľké víťazstvo. Príbeh jedného tímu

Malá hornatá krajina z Walesu - je silný súčasťou Spojeného kráľovstva. Ale Welsh sa každý rok ďalej a ďalej od vplyvu britskej politiky vo verejnom živote aj v kultúre. Táto malá krajina s populáciou o niečo viac ako 3 milióny ľudí získal celosvetovú slávu po majstrovstvách Európy vo futbale v roku 2016. Zápas Portugalsko - Wales vyzeralo, bez preháňania, po celej krajine.

Welsh futbalisti z národného tímu bol vítaný ako národný hrdinovia, a nie je divu, pretože títo statoční ľudia sa podarilo dokázať svetu, že sila nie je v počte kilometrov štvorcových, ktoré patria k zemi, a nie v populácii. Je to odvaha a vytrvalosť sú charakteristické rysy národného futbalového tímu Walesu.

História waleského futbalu

Wales - to je jeden z najstarších futbalových mocností Starého sveta. Jeho prvý zápas tímu tejto krajiny sa konala v roku 1876 proti Škótsku a stratil sa skóre 0: 4.

Welsh síce majú vynikajúce fyzikálne vlastnosti, nikdy neboli silní v individuálnych zručnostiach. Všetky ich úspech ako tím boli založené na kvalitnej tímovej hry a prísneho dodržiavanie pokynov trénujúceho personálu.

Je pravda, že osobitné úspechy národného tímu Walesu nemohol chváliť. To nebolo až do roku 2016 - rok bol poznačený hviezdou menom Walese. Táto udalosť práve explodovala svetového futbalu a bol s názvom pre mnoho európskych tímov ako úplné prekvapenie.

kvalifikačné kolo

Prvýkrát od roku 1958, Welsh robil ich cestu do finále majstrovstiev Európy. Vo vašej skupine, ale na druhom mieste, hneď za belgického tímu, aj keď v osobných stretnutiach šance boli na strane Walesu.

Na ceste do finále majstrovstiev Európy proti Walesu nechal ďaleko za takými tímami ako tímy Izraela, Bosny a Hercegoviny, Cypru a Andorrou. V priebehu celého cyklu kvalifikácia Welsh pripustil len 4 cieľov, ktoré ich charakterizuje ako tím, ktorý je schopný účinne brániť. A 7 gólov Bale (celkovo skóroval 11) viedol tím do finále s dobrým gólový rozdiel a gólov.

Skupinová fáza: Final Stage

Jeho prvý zápas oddelenia Series Group Chris Coleman strávil s reprezentáciou Slovenska. Hoci národný tím Slovenska a medzi favoritov turnaja nie je podceňovať súperovi nemohol. Už v 11. minúte zápasu, to bolo Garet Beyle otvoril skóre a viedol svoj tím do vedenia. Slováci trvalo 50 minút, aby sa vyrovnali. Ale futbal šťastie, že deň bol jednoznačne na strane Welsh, a už na 81 th minút bránu Robson-Kanu viedol národný tím Walesu dopredu. Toto víťazstvo skóre sa im podarilo udržať až do konca zápasu, a ich cesta k majstrovstvá Európy Welsh pokračoval, ktoré majú aktíva 3 body.

Ďalšie zápas Wales - England skončila víťazstvom Angličanov. A to aj napriek tomu, že prvý Welsh skóroval. Naladenie na tento zápas, anglickí hráči sú si vedomí, že Wales - jedná sa o veľmi ambiciózny tím, ktorý síce nemá "hviezda" štruktúru, rovnako ako angličtina, ale bude bojovať až do poslednej minúty zápasu. Daniel jediná bránka v 92. minúte zápasu na viac šetriť anglický tím pred stratou bodov.

A možno najvýraznejšie hra, ktorá sa konala od waleského tímu v základnej skupine, bol zápas proti Rusku. Welsh opäť dokázal, že prišli na tento turnaj vyhrať. V prvej polovici herného Bale a firmy 9-krát spadajú do krídla brány ruského tímu. 2 štrajku skončila bránkou a ďalšie Welsh strelil gól v druhej polovici roka. Dve presvedčivé víťazstvo povolený Wales ísť do 1/8 šampionátu.

víťazný pochod

Pre stretnutie proti Severné Írsko, Wales, tím už publikované v obľúbenej. Ale oddelenie O'Neill študoval taktiku tímu Welsh a nedal veľký priestor k útoku. Len vďaka vlastnej gól v Severnom Írsku hráč Chris Coleman tím postúpil do štvrťfinále, kde boli opäť čakajú na súpera v kvalifikácii koleso - belgického národného tímu.

Zápas Wales - Belgicko bol veľkým sklamaním pre belgických fanúšikov. Táto hviezda, ktorá sa oddelí od Belgičanov, nemal takmer žiadny tím v turnaji. Belgický tréner Marc Wilmots nemôže pomôcť svojich zverencov, keď vytiahol jeden po druhom guličiek brány ok. Viac ako presvedčivým víťazstvom pre Wales 3: 1 sa stal senzáciou na majstrovstvách Európy.

Ronaldo proti Bale?

Semi-final sľúbil, že bude zaujímavé. Zápas Portugalsko - Wales sa konala s veľkou podporou fanúšikov z oboch tímov. Tlač nazval táto hra duel Bale a Ronaldo, aj keď, samozrejme, záleží na tom, ako každý z tímov bude môcť prísť a robiť hlúpe chyby.

Čo by mohlo brániť portugalskej hráčov k waleskej reprezentácie? Nezreteľný hra v základnej skupine (3 remízy), víťazstvo nad súpermi v predĺžení, alebo v dôsledku sankcií proti jasnému a dynamický herný Bale a jeho kamarátov.

Ale Welsh príbeh je u konca v tomto zápase, ktorý oni prehrali s výsledkom 0: 2. Cez porážku, vo vlasti futbalistov boli uvítání ako ozajstní hrdinovia, ktorí otvorili po celom svete pomerne malá krajina na druhej strane.