Šport a FitnessBojové umenia

Olympijský víťaz Saitov Oleg: životopis

Ruská športová nikdy nebola medzi oneskorencov. To platí najmä vo svete boxu ako muži našej krajiny v tejto forme bojových umení bola vždy na popredných pozíciách vo svetovom rebríčku, vrátane - v olympijskom turnaji. Jednou z najväčších boxerov nášho amatérskej úrovni času je Saitov Oleg. Tento muž vstúpil do svoje meno zlatým písmom do histórie, sa stal v čase, dvojnásobný olympijský víťaz. Život a dielo tohto veľkého muža a bude prerokovaný v tomto článku.

len fakty

Saitov Oleg sa narodil 26. mája 1974. Miestom jeho narodenia je mesto Novokuybyshevsk. Rodina budúceho šampióna nebol nikto, kto by bol zapojený do športu profesionálne. Avšak, muž je otec v mladosti bol bojovník. A to povedal svojmu synovi o tom, ako tieto cviky ho viac ako raz pomohla postaviť sa za seba. Samozrejme, že tieto rozhovory Oleg svoju značku, a urobil príslušné závery.

začínajúce na ceste

V boxe Saitov časti Oleg bol vďaka svojim starším bratom Vadim, ktorý bol tiež zapojený do tohto športu. Jeho prvé významné víťazstvo Oleg získal vo veku 14 rokov, keď sa mu podarilo vziať "striebornú" juniorský šampionát v Rusku. Tento úspech umožnil mladík dostávať špeciálny kupóny na jedlo, a že jeho rodina bola veľmi dôležitá, pretože sa vždy žil bohatý život (otec - vodič, jeho matka - zdravotná sestra). Prvý tréner sľubné boxer bol Konstantin Loginov.

Po absolvovaní ôsmej triedy Saitov išiel do školy učiť povolania žeriavu. Zároveň už Loginov mu nevenoval menej času, čo v konečnom dôsledku vyústilo v nezávislom cestovaní do súťaže Oleg. Táto situácia ovplyvnila výsledky bojovníka a on pochopil - to je potrebné zmeniť ich životy.

Pohybujúce sa Zhigulevsk

Po konzultácii so svojím starším bratom a Dmitrija Korsunom (Európsky juniorský majster) Saitov presunutá do Zhigulevsk. Tak, v 16 rokoch začal plne nezávislý život.

V tomto meste, ten chlap bol schopný veľmi rýchlo zlepšiť svoje úspechy. Do značnej miery to bolo spôsobené vzhľadu svojho nového trénera - Igor Petrovič Utkin. Tento muž bol nielen stal atlét mentor, ale takmer druhý otec.

Práca s e ctený tréner RSFSR Saitov Oleg vytvoril svoj vlastný štýl. Naučil sa dostať z akéhokoľvek zložitú situáciu v ringu, neustále razdergival súper injekčne tempo a viedol úspešné útoky.

Majstrovstvá Európy

V roku 1992 Oleg Saitov (boxer s vynikajúcimi údajmi) v šampionáte starého sveta bol zastúpený tímom SNS. Turnaj sa konal v Škótsku. Už v prvej bitke vyhrali miestnu ruského vojaka, ho poslal na tri zrazenia na zem. Toto víťazstvo nechá Oleg dostať do semifinále, kde sa stretávajú sa taliansky. Boj s ním bol tiež úspešný pre našich hrdinov. Pred ním čakám na finále. Posledná bitka s Nemcami bol prekvapivo jednoduchý: Oleg ľahko prehral súpera a vyhral "zlato". Táto medaila je dovolené, aby sa stal Saitova majster športu medzinárodnej triedy v Rusku.

rad víťazstvo

V roku 1992 Oleg Saitov ktorého národnosť pre mnohých aj dnes zostáva záhadou, sa stal majstrom sveta medzi juniorov. Stalo sa to v Kanade. Na ceste k vrcholu doslova zmietol jeho oponentov. Všetky z nich išiel a porazený. Navyše turnaj Oleg ocenený ako technicky bojovníka.

Oblasť šampionátu vyhral v roku 1993 majstrovstvá CIS medzi dospelými a získal tretie miesto v celosvetovom turnaji vo Fínsku.

test sláva

Všetky vyššie uvedené úspechy negatívne ovplyvnená Saitova psychologicky. Stal plochejšie veľa ľudí, chvála za úspechy prišli zo všetkých strán. Je logické, že vo veku dvadsiatich rokov, to všetko viedlo k "hviezda chorobe". V dôsledku toho, Oleg začal strácať svoje pozície. Každá súťaž pre ňu zmenila v týranie, pretože nikde nemohol zaujať prvé miesto. Avšak, muž bol schopný zhromaždiť silu a pochopiť, že je potrebné zmeniť prístup k životu. Stal sa zaujímajú o východné filozofiu a psychológiu. Toto nakoniec mu umožnilo získať späť stratenú pôdu.

spiatočný

V roku 1995, Oleg išiel na majstrovstvách sveta v Berlíne. Tam prišiel na druhom mieste, ale finále bol vysielaný na celej planéte. Zaujímavý box štýl Saitova mohol dobyť veľa. O rok neskôr sa stal prvým v ruskom šampionáte a tretí na turnaji v Dánsku. Pred čaká na olympiáde.

Dobrý deň, Atlanta!

Olympijský turnaj ukázal všetky zručnosti, vlastnený Saitov Oleg. Box, ktorý sa zobrazí v kruhovom poli, bol len úžasný. Prvé tri hry boli vystupovali je jednoduchý: úspešný vplyv žrebovania. Semifinále sa už ukázalo byť dosť ťažké. Puerto Ricany Santos mal slušnú rezistenciu, ale Rusi sa napriek tomu podarilo ukradnúť víťazstvo sa skóre 13:11. Vo finále, Oleg čakal jeho prastarú súpera Juan Hernandez. Ale všetko dobre dopadlo: tak, aby vydržali nápor Cuban, ruský stíhač dokázal zvýšiť svoje výhody a vyhrať s dobrým výsledkom 14: 9. V dôsledku toho, Oleg Saitov - olympijský víťaz!

Cestu za druhé olympijské hry

Po americkom triumfe Saitov prežilo pomerne nejednoznačný obdobie svojej športovej kariéry. On bol znovu chytený a víťazstvo a porážku. A olympijské hry v Sydney Oleg vybrané z posledného pokusu. V neposlednom rade úlohu v tom zohral vtedajší tréner národného tímu krajiny Nikolay Khromov, ktorý veril v jeho oddelení.

Oleg Saitov (etnika - Mari) v Austrálii dal skvele. Najťažšie boj pre neho tam bol boj s Ruslanom Hairovym. Ale v semifinále a finále Rusov opäť dokázal, že je najlepší. Táto víťazstvo mu dovolil, aby sa stal víťazom dvojnásobný olympijských hier. V rovnakej dobe, keď bol ešte udelená prestížna Cena Vala Barkera ako najviac technicky boxer majstrovstiev.