Šport a FitnessOutdoorové športy

Ruský lyžiar Sergei Shiryaev: životopis a úspechy

Ruská lyžiarska škola je bohatá na slávne mená a jeden z nich - Sergey Shiryaev. Olympijské hry vo Vancouveri účastník prešiel náročnou kariéru, ktorá zahŕňala ako úspechy a škandály, ale neustále sa preukázali svoju odbornú úroveň.

skorá kariéra

Sergey Yurevich Shiryaev sa narodil 8. februára 1983 a v škole sa stal profesionálne venujú lyžovanie. Ako študent, 18 rokov, mladý ruský začala podieľať na ruských súťaží, kde potom, čo získali dva roky skúseností vystúpenia, začal pravidelne vstúpiť do prvej desiatky.

V roku 2005 bol pozvaný, aby hral za národný tím a prvý turnaj sa ukázalo byť veľmi úspešný pre Sergey - v rakúskom Innsbrucku, v závode na 30 km Rusov prišlo ôsmej. V novembri toho istého roku vo Fínsku Shiryaev prvýkrát na stupňoch víťazov, vyhral "striebro" na devyatikilometrovoy vzdialenosti, ao mesiac neskôr získal zlatú medailu na talianskej trati v Dobbiaco, víťazstvo v pretekoch o 15 kilometrov.

medzinárodné úspechy

Ale aj napriek jeho úspech, Rusi v zimných olympijských hrách v Turíne nedostal kvôli prítomnosti skúsenejších spoluhráčov. Napriek opomenutie takého dôležitého počiatku Sergey Shiryaev dala za cieľ dostať do ďalšej olympiády, za rok 2006 7-krát rastúce na podstavci, z ktorého 4krát - so zlatou medailou. Nasledujúce sezóna začínala s dvoma víťazstvami pre lyžiarov - v Cavalese a Davos.

Vo februári štafeta na jeho zozname úspechov Shiryaev pridal ďalšie a fenomenálny povrch. Vo svojom prejave v konečnej fáze, nevybavené dlhšie ako 30 sekúnd nebol problém pre Rusov - na cieľovej čiare Sergey "priniesol" do uchádzači 0,7 sekundy, čo vytvára pocit a stal živou legendou ruského tímu. Avšak, radosť bola čoskoro zatienený športovcov nepríjemnú správou z Medzinárodnej federácie lyžiarskych športov.

Doping a diskvalifikovaná

V marci 2007 spoločnosť Anti-Doping nájdený vo vzorke "A" Sergei zakázané drogy erytropoetín čoskoro potvrdil otvor a druhá vzorka športovca. Na základe výsledkov zasadnutí komisie Sergey Shiryaev dostal pozastavenie dvojročné. Po vyhlásení ruskej strane vykonala vlastné vyšetrovanie, čo malo za následok zistených závad trénermi Rusi - Anatoly Chepalova a Alexander Bazaychenko. Za porušenie v koučovanie dvoch odborníkov, boli vylúčení z práce s tímom po dobu niekoľkých rokov.

Pokus o návrat do elitnej

Sergey Shiryaev nevzdal svoj sen ísť na olympiádu, a iba po dvoch týždňoch po dopingovej diskvalifikácii stal víťazom pretekov na 10 kilometrov vo francúzskom Metabefe. V jedinom roku ruský bol schopný preukázať, že je schopný súťažiť o medaily v súťažiach na všetkých úrovniach, a bola odoslaná na trénerov na zimných olympijských hrách vo Vancouveri. Avšak, športovec bol schopný spustiť hlavným svetovým dostať sa na stupne víťazov: účasť v dvoch pretekoch (15 km freestyle aj na maratón 50 km), Sergei nedostal do relé Rusku štyri, takže sen o medaily.

Napriek neúspechu, Sergey Shiryaev, vo svojom prvom rozhovore po olympiáde, povedal, že očakáva, získať medailu na domácom turnaji v Soči v roku 2014. Jeho slová lyžiar okamžite začal potvrdiť úspech národných, kontinentálnych a svetových šampionátoch. Za rok 2010, po olympijských hrách, v aktívnych športovcov je opäť 7 medailí, tri z nich - na najvyššej úrovni. V budúcom roku Shiryaev strávil ešte produktívnejší, aj keď na nižšej úrovni. Často dostáva len európske a ruskej súťaže sa lyžiar 5x víťaz a štyri - víťaz turnaja.

Napriek stabilný zavoovyvanie ocenenie stav Rusov začalo zhoršovať, av najbližších dvoch sezónach Sergey Shiryaev, lyžiar, až do nedávnej doby bol považovaný za najobľúbenejšie v každom závode, v takmer bez víťaza, len trikrát bol druhý, a opäť - tretí. Tréneri dúfali, že táto recesia bude meniť úspešnú vlnu športovcov, ale len sa dostal do prvej desiatky v roku 2014, rok Rusi, ktorí sa 10. miesto v rakúskom maratóne na začiatku sezóny a v roku 2015, ktoré sa zúčastňujú v oboch pretekoch bol odstránené z národného tímu, kde skúsený Shiryaev tlačil viac úspešných mladých športovcov. Neskôr Sergey konal iba na národnej i amatérskych súťaží, kde často bol pozvaný ako majster športu medzinárodnej triedy, a pozvať až teraz.

Copyright © 2018 sk.atomiyme.com. Theme powered by WordPress.