Šport a FitnessTenis

Olga Govortsová: biografia a tenisová kariéra

Prvá zmienka o tenisu sa našla v 11. storočí nášho letopočtu. E., hoci to, čo bolo vtedy, stále vyzeralo ako moderný veľký tenis. Potom ten tenis nemal svoje moderné atribúty: loptičku, mriežku, raketu. Ale ako každý šport, v procese evolúcie, nadobudol všetko, čo je v ňom prítomné. Tenis získal svoju popularitu a prenikol do všetkých kútov sveta. A v roku 1896 bol na športových olympijských hrách tento šport zaradený do programu súťaží. Dnes je to jeden z rozvinutých športov na svete, v ktorom sú bezpochyby hrdinovia. Napríklad Monica Selesová, Maria Sharapova, Steffi Graf - športovci, ktorí už si urobili meno pre seba a sú známe po celom svete. Mladí ľudia však zaostávajú za svojimi staršími druhmi: Gavrilovou Daryou, Olgou Govortsovou a Belindou Bencicovou. Dnes budú podrobnejšie informácie o bieloruskej športovke Olga Govortsovej.

detstva

23. augusta 1988 sa v rodine Govortovcov, ktorí žijú v Pinsku (ZSSR, teraz v Bielorusku), stalo radostnú udalosť: narodila sa Olga dcéra. Pre rodičov Olgy, Tatyany a Andrey je jediná dcéra v rodine, ale majú aj dvoch synov - Ilyu a Alexandra. Rodičia sa starali o dievčatko a vo veku 6 rokov sa rozhodli ju pritiahnuť k športu. Ich výber padol na tenis - a tak, bez toho, aby to vedeli, určili osud svojej dcéry.

mladosti

Už vo veku 14 rokov začala hrať v profesionálnych turnajoch. Prvým z nich bol medzinárodný turnaj ITF. Po účasti na tejto súťaži v tom istom roku získala Olga Govortsovú Orange Bowl. Potom nasledovalo prvé víťazstvo na turnaji ITF v dvojlôžkových zápasoch, ktoré sa konalo v Ramat HaSharon (Izrael). Olga Govortsová spárovaná s Victoria Azarenkou. Na rovnakom turnaji vstúpi Olga do poslednej fázy singlov. V nasledujúcom roku zvíťazila dvojica Azarenka-Govortsova na Wimbledone.

Kariéra pre dospelých

Do roku 2007 začal meno sveta získať popularitu v tenisovom svete, podobne ako Olga Govortsová. Tenis pre dievča sa potom stal životným sprievodcom a bieloruská športovca, ktorá v mladosti vyhral niekoľko významných turnajov, sa rozhodla pokračovať v kariére v dospelom tenis.

V roku 2007 Olga vďaka jednozložkovému víťazstvu v turnaji ITF padla do top 50 najlepších tenisových hráčov jednej kategórie.

V roku 2008 dosiahla Olga turnaj WTA. Semifinále priniesol Govortsova do 18. svetovej rakety izraelskej Shahar Peer. Bielorusko sa vyrovnalo s Izraelčanmi a dosiahlo finále, ale Olga bola sklamaná. Víťazstvo prevzal Lindsay Davenport. O pár týždňov neskôr sa Olga Govortsová zúčastnila turnaja WTA doubles v Charlestone. Pár bola rumunskou športovou sprievodkou Edinou Gallovitzovou. V 1/4 Olgy a Edina porazili pár Kveta Peschke - Rennes Stubbs a dosiahli semifinále. Semifinále Govortsova-Galloviča s dvojicou Kara Black - Lizel Huber priniesla finále 1/2. V tomto zápase bol šťastie na strane bielorusko-rumunského tímu. Vo finále Olga Govortsová a jej partnerka prehrali s Katarinou Srebotnikovou a Ai Sugiyama.

O štyri týždne neskôr Olga Govortsová usporiadala dvojitý turnaj WTA. Spoločnosť Bieloruska bola americká Jill Krebs. Dvojica dosiahla finále a vyhral.

Pre olympijské hry v Pekingu sa Olga Govortsová umiestnila na 35. mieste na svetovom rebríčku. V singlovom pohľade Olga stratila v prvom kole nenapodobiteľnú Serene Williamsovú. Vo dvojici sa bieloruský pár Govortsov-Kustová dostal do druhého kola, kde stratila s ukrajinskými sestrami Bondarenko.

Finále turnaja

Rok 2009 bol pre Govortsovú bohatý na trofeje v štvorhre WTA. Na turnajoch v Guangzhou a Taškente vyhrá Olga 2 šampionáty WTA. Poslednou súťažou v singlovi v roku 2009 bol Kreml Cup, kde, keď dorazil do finále, Olga Gvortsová prehral taliansku športovku Francescu Schiavone.

V období od roku 2010 do roku 2015 dosiahla Olga len dvojnásobok finále v turnaji pod záštitou WTA. Najlepší výsledok v singlovi počas tohto obdobia bol prepustenie do 4. kola turnaja Grand Slam, ktorý sa konal vo Wimbledone. Do tohto turnaja sa Bielorusko prihlásilo na 122. mieste vo svetovom jedinom rebríčku.

V tomto štádiu získala 8 turnajov WTA. A ďalších 5 krát duet s účasťou Govortsovej sa dostal do finále. V roku 2010 zvíťazilo víťazstvo v otvorenom šampionáte Číny. Partnerom Govortsovej sa stala čínska žena Zhuang Jiazhong. V roku 2011 Olga obsadila 24. miesto svetového rebríčka v štvorhre. Tento úspech bol najlepší v jeho kariére. Aj tento rok si pamätám tím Bieloruska, ktorý zahŕňal aj Govortsov, výstup do Majstrovstiev sveta vo futbale II. V ďalšom roku však tím stratil svoje vedúce postavenie. V roku 2015 v duetách s Azarenkou Govortsovou, ktorá zvíťazila v play-off, víťazstvo nad japonským párom, vrátila svoj tím vedúcim.