Šport a FitnessBasketball

Antipova Svetlana - talentovaný basketbalista

Antipova Svetlana je profesionálny basketbalový hráč, ktorý je známy po celom svete. Tento obranca svojej kariéry získal mnoho klubové a medzinárodné víťazstvo. Ona urobila veľký prínos k rozvoju basketbalu žien v Rusku.

Prvé kroky v športe

Antipova Svetlana (potom Zabolueva) sa narodil 20. augusta 1966 v Mytishchi. Ta dievča sa nelíšil od svojich rovesníkov, s výnimkou vysokého rastu. Je vďaka nemu začala zapojiť do basketbalu na strednej škole. Svetlana ako dieťa sníval o kariére v krasokorčuľovaní. Chcela ísť na ľade v elegantných šatách. Ale v tej dobe vo svojom rodnom meste nebol Ice Palace na výučbu krasokorčuľovanie.

Možno je to tak lepšie, pretože potom by to bolo v našej krajine nemal taký talentovaný obranca ako Antipova Svetlana. Športovec láskou spomína na svoj prvý tréner Jelena Mihajlovnu Tarasov. Bola to ona, kto učil Svetlana základných techník v basketbale a učil dievča k tvrdej práci.

Začiatok profesionálnej kariéry

Za posledných 13 rokov, Svetlana stala hra pre tím Mytischi. Antipova talent bol tak zrejmé, že pri prvom turnaji jej ako vyhlásené odborníkov z mnohých basketbalových tímov. Potom sa stal hráč basketbalového tímu "CSKA". Ale pre národný tím ZSSR, vtedajší tréner Leonid Jachmenev to nespôsobilo.

Až po jeho rezignácii nový tréner Jevgenij Gomelsky začal pozývať tento nadaný basketbalista v radoch národného tímu. Antipova Svetlana v mladom veku bol známy po celej krajine. Taký úspech, že dosiahol vďaka svojej práci. Žiadnych okolností odvrátiť ju od milovaného športu.

Na majstrovstvách Európy

Prvý úspech čakal Svetlana v roku 1989 na majstrovstvách Európy vo Varne. Celom šampionáte sa ukázalo trvalo vysokú úroveň profesionality. Ale to najlepšie hra pre športovcov bol záverečný boj proti tímu z Československa. Vo finále si pripísal 12 bodov a urobili veľký príspevok k víťazstvu nášho národného tímu na majstrovstvách Európy. Svetlana Antipova v turnaji prišiel v symbolickej tíme.

Pauza v jeho kariére a návrat do profesionálneho športu

Potom, čo vyhral medzinárodný turnaj Svetlana Antipova ženatý basketbalista Sergei Antipov. V roku 1990, dcéra Anastasia narodila páru. Ale čoskoro manželstva rozišla. Športovec sa rýchlo vzdialil od doručenia a vrátil sa do profesionálneho športu.

Na tejto obhajca európskeho šampionátu bol piaty v bodovaní v tíme. Jeho najlepší zápas Svetlana konať opäť vo finále, zaznamenal 14 bodov. Náš tím poraziť juhoslovanský tím sa skóre 97:84. Po tejto udalosti, sa krajina začala zabrať. Ťažkosti ovplyvnilo financovania športu. Na olympijských hrách v Barcelone SNS tím hral pod bielou vlajkou. Nikto ju Očakáva sa, že veľké víťazstvo. Najzávažnejšie pre basketbalistiek sa ukázalo byť semi-final proti športovcov zo Spojených štátov. Všetci odborníci v tomto športe dal víťazstvo amerického tímu. Ale cez to, že ruský tím vyhral, a potom vo finále s istotou porazil čínsky tím sa skóre 76:66.

Svetlana Antipov (olympijský víťaz) v semi proti USA koná na 28 minút od začiatku prehrávania. Tento úspech na olympiáde až doteraz zostala v pamäti ruských basketbalových fanúšikov. Antipov po historickom víťazstve bol ocenený titulom poctený Majster športu.

Zrútenie majstrovského tímu

Po úspešných olympijských hrách rozpadla najsilnejší tím. Na jeden rok majstrovstvách Európy basketbalistiek v skončil na 7. mieste. Naši športovci boli položené v každej hre, ale strata silných hráčov urobili sami cítia.

V majstrovstvách Ruska bol jasným favoritom basketbalový tím "CSKA", ktorý je už dlho obhajoval Svetlana Antipova. Tento tím Moskva vyhral šampionát v Rusku od roku 1992 do roku 1997.

Olympiáda zlyhanie, a stretnutie so svojím budúcim manželom

Na olympijských hrách, ktoré sa konalo v roku 1996, slávny basketbalista Antipova hral len jeden zápas. V stretnutí proti Japonsku získala zranenie členka. Ruský národný tím v turnaji sa na 5. mieste. Svetlana Antipova, basketbal, pre ktoré bolo vždy otázkou života, na olympijských hrách sa stretol lásku - Sergey Belov. Na hrách v Atlante, on trénoval pánsku basketbalový tím. O rok neskôr, milenci začali spolu žiť.

pokračovanie kariéry

Svetlana zúčastnila kvalifikačné zápas pre majstrovstvá Európy, kde je národný tím získal druhé miesto a išiel do finálového turnaja, ktorý sa konal v Maďarsku. Tu je náš ženský basketbalový tím vyhral 6. miesto, vyhral iba štyri hry von 8. Na majstrovstvách Európy, ktoré sa konalo v nasledujúcom roku, tím, spoločne s Antipova rokoval s väčším úspechom. V kvalifikačnom turnaji, Verí, vzal prvé miesto v skupine. A v šampionáte, náš medzinárodný tím získal striebro, stratil iba 2 hry - ako v USA, ženský národný tím.

V majstrovstvách Ruska basketbalistek "CSKA" získal bronzovú medailu v roku 1999. Po tom Antipova išiel do tímu "Dynamo". V rovnakom roku Belov odišiel trénovať klub "Ural - Grade". Od roku 2006 do roku 2008 pôsobil na poste prezidenta klubu. Svetlana tiež išiel do Uralu po manželovi. Tam boli pridelené pozemky, a postavili dom. Sergey a Svetlana žili spolu 17 šťastných rokov. 70 rokov life of Sergei Belov zomrel.

Svetlana Antipova, biografie, ktorá úspešne vyvinula na konci svojej profesijnej kariéry urobil trénerskú prácu. Tento obranca urobil veľký prínos k pokroku basketbalu žien. Už to šlo dole v histórii tohto športu v Rusku.